Меню
Меню

Дніпро за парканом

untitled
Черкаські екологи «вирахували» суборендарів скандально відомої берегової смуги в Дахнівці.
Голова Черкаського Обласного Союзу громадських природоохоронних організацій Людмила Ткаченко 7 червня звернулася з інформаційним запитом до міністра екології та природних ресурсів України Олега Проськурякову з приводу незаконно встановленого паркану в Дахнівці в прибережній зоні. А вже 11 червня в коментарях до своєї публікації активістка відзначила, що має інформацію про те, що суборендарями ділянки, виділеної в 2003 році фірмі «Агро-Поліс» в оренду є представники правоохоронних органів — прокурори та міліції. Активістка закликає депутатів міської та обласної рад зробити відповідні запити.
Про це інформує «Про все» (provce.ck.ua), посилаючись на повідомлення Ткаченко на сторінці в Facebook.
У своєму запиті до Мінекології активістка від імені екологічної громадськості міста просить провести комплексну перевірку законності та підстав укладення договору оренди між міською радою та суб’єктами господарювання, зокрема, приватним підприємством «Агро-Поліс», а також перевірити факти, які виявили екологи.
Зокрема, екологи стурбовані тим, що після установки забору у Дахнівці Дніпро в Черкасах скоро може виявитися весь за парканом.
— Адже вже від третього причалу і далі вгору за течією доступу до нього немає, — йдеться у зверненні.
— Чи не зрозуміла екологічної громадськості і позиція начальника Регіонального управління водних ресурсів. Зараз забудовники використовують дамбу, що має відповідний державний статус. Використання цього гідротехнічної споруди не за призначенням може призвести до катастрофічних наслідків: може статися порив. Природні блага, стратегічні об’єкти використовуються незаконно, а яка реакція черкаських природоохоронних структур і відомств?
«Ведеться перевірка». Робота повинна виконуватися вчасно і швидко, а ще сумлінно, якщо часто «перевірка проводиться», а в цей час на прибережній зоні будується «Бочка», «Робінзон», Царські села, Рибінспекція, «Селена», список можна продовжувати … — обурюються екологи.
У своєму зверненні вони також вказують на те, порушено цільове призначення земель, які перебувають на території Рибінспекції, адже там виросли цілий котеджне містечко, причому частина будівель виходять у воду, або мають там причали і т.п.
— Будівництво ведеться з порушеннями чинного природоохоронного законодавства, природоохоронна смуга Дніпро на цій території становить близько 2-5 м, коли, як за законом повинна бути не менше 100 м, — йдеться у зверненні.
Окремо екологи відзначають, що забудови на березі Дніпра не мають власних очисних споруд і не підведені до очисних споруд у місті.
— Як результат — неочищені стічні води потрапляють в річку Дніпро, яка є джерелом водопостачання міста, — зазначають черкаські екологи.
Звернення Ткаченко підтримав радник в.о. міського голови, депутат Черкаської міської ради Валерій Воротник. За його словами, необхідно, щоб громадськість також приєдналася до захисту берегової смуги в Дахнівці, оскільки існує ймовірність того, що фірма-орендар виграє суд.
— Враховуючи наше правосуддя може статися, що «Агро-Поліс» виграє суд, і тоді буде важко щось зробити. Треба щоб громада прокидалася і врешті починала якісь активні дії, — прокоментував депутат.
Згодом Людмила Ткаченко, в ході з’ясування кола суборендарів скандального ділянки, виявила, що в їх число входять і правоохоронці.
— У мене нова інформація. У список осіб, які є суборендарями, на сьогодні входять шановні прокурори, представники міліції. Прошу всіх, хто є депутатом зробити запити. Гряде скандал! — Написала вона.
Правда, Комір у відповідь на це зазначив, що у міської ради відсутня інформація про суборендаря, договори з якими укладав орендар, але він готовий зачитати звернення до депутатів на сесії міської ради 13 червня, оскільки його турбує апатія самих жителів Дахнівка.
— У справі, яку маємо на виконкомі в департаменті архітектури, містобудування та інспектування відсутня інформація про суборендаря. Всі важливі наявні документи я викладав. Відповідь буде негативним з посиланням на відсутність інформації. Договори суборенди — це внутрішні договори «Агро-Поліса», вони можуть їх не розкривати, посилаючись на комерційну таємницю. Тут справа в іншому. Я бачу повну апатію жителів Дахнівки. На жаль, ця історія приймає лише кількох людей. І, здається, найбільше — Людмилу і мене, — зазначив депутат.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *