Меню
Меню

Черкаські студенти приєдналися до всеукраїнського диктант-флешмобу

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Саме цими словами Лесі Українки розпочали сьогодні свою особливу зустріч інязівці в ЧНУ ім.Б.Хмельницького. Адже саме 9 листопада відзначається День української писемності та мови.

Студентів запросили написати традиційний диктант національної єдності. Олександр Авраменко, автор тексту, зачитав його на «Українському радіо» об 11:30.

«Я вважаю таку ідею дуже корисною. По-перше, скільки б мов ти не знав, а мова твоїх батьків завжди буде твоєю, найріднішою. До того ж, це дає нам пам’ятати, хто ми такі. Українців завжди об’єднує все, що пов’язано з мовою, адже це дійсно важливо і цінно!» — поділилася студентка 3-го курсу ННІ Іноземних мов Гребенюк Ірина.

Серед умов мовного флешмобу важливим є те, що диктант треба писати лише від руки, а от надіслати роботу на перевірку можна і електронною поштою. Для цього написаний від руки диктант треба відсканувати чи сфотографувати. Крім того, радіодиктант можна писати і надсилати також шрифтом Брайля, що значно збільшує кількість учасників.

За даними організаторів, торік диктант написали майже 29 тисяч людей, жодної помилки не зробили 123 учасники. В ЧНУ ж цього року, як і раніше, до написання приєдналися викладачі англійської та німецької кафедри, а також їх завідувачі та директори. 

Бути освіченим і знати багато мов — безперечно добре, але не забувайте про мову своєї Батьківщини. Тож, Черкаси плюс передає вам флешмоб і запрошуємо приєднатися до написання диктанту наступного року!

Фото: Руслана Крижанівського

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *