Меню
Меню

Центральна площа Черкас — від Базарної до Соборної

ИзображениеСоборнойПлощади

Як і в будь-якому іншому обласному місті, в Черасах є центральна площа. Зараз вона називається Соборною. До неї приєднуються вулиці Т.Г. Шевченка, Б. Вишневецького і вулиця Лазарєва. Тут розташовані черкаська міськрада, а також Главпочтамп. Але так було не завжди. Площа кілька разів, у зв’язку з віянням часу, перейменовувалася. Щоб краще зрозуміти, як це відбувалося, заглибимося в історію.
Соборна площа була утворена в 1879 році. До цієї події, в 1864 році закінчилося будівництво Свято-Миколаївського собору, гроші на який жертвував черкаський меценат М. Колодочка. Навколо церкви були розташовані торгові ряди, проводились ярмарки, — загалом, кипіло життя. Але, незважаючи на розташовану в центрі святиню, площа носила назву Базарна і стала Соборно-Миколаївською лише в 1911 році.

1925 знову зіграв роль у перейменуванні площі: до колишньої назви — Базарна, яке вона носила до 1941року, а у воєнні роки до 1943 іменувалася Соборною. Потім, з 1943 року площі знову присвоїли назву Базарна, але в 1954 році перейменували на Центральну. До речі, саме після війни був зруйнований Соборно-Миколаївський собор і на його місці споруджено приміщення Черкаської обласної ради. А 1969 став роком реконструювання площі як адміністративного центру міста і в наслідок цього — її перейменування. До 2008 року вона називалася площею Леніна. Тут споруджувався пам’ятник вождю пролетаріату, який був ліквідований як раз в 2008 році, причому зі скандалом.

фонтан соборная площадь
У квітні 2010 року центральній площі повернули колишню назву — Соборна. Зараз це місце, де черкасщани з задоволенням проводять своє дозвілля, — організовують шкільні та інші ярмарки, в літній час відпочивають біля чудово сконструйованих в 2011 році фонтанів, а ще — із задоволенням приводять сюди дітей, які можуть і на батутах пострибати, і на дитячих автомобілях покататися. Красиво тут, зелено. І люди задоволені такими чудовими змінами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *