Меню
Меню

ТОП-5 пунктів для християн в соціальних мережах

Правоохронці викрили мешканця Черкас, який поширював у соцмережі Facebook антиукраїнські матеріали та закликав до збройного захоплення влади. Про це інформують у прес-службі прокуратури області. Пропагандисту оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України.  Досудовим розслідуванням установлено, що чоловік, використовуючи особисту комп’ютерну техніку, за допомогою персонального акаунту в соціальній мережі “Facebook” розміщував на своїй сторінці статті, які містять заклики до насильницького повалення конституційного ладу. Під час обшуку за місцем проживання зловмисника оперативники спецслужби вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з доказами здійснення антиукраїнської діяльності. На цей час вирішується питання щодо обрання стосовно підозрюваного запобіжного заходу.

У Черкасах чоловік у Facebook закликав до збройного захоплення влади

Сьогодні пропонуємо вам разом з дияконом Тарасом Футруком пригадати 5 основних пунктів, від яких християнину варто утримуватися, користуючись соціальними мережами.

Ми, як християни, зобов’язані своїм життям проповідувати Воскреслого Христа. І в сучасному світі аккаунт у соціальній мережі в повній мірі асоціюється з реальною людиною. Важливим для інших людей є те, які відео додані в список відтворення, яка музика висить у нашому плейлисті.

Що робити, щоб не провокувати осуд з боку інших людей? Або що НЕ МОЖНА робити? Про це читайте у нашому невеликому ТОП-5 «Що не можна робити християнину в соціальній мережі».

1. Провокувати

Коли людина тримає думки в своїй голові – можуть виникнути лише духовні наслідки для автора думок. Але коли ми викладаємо свої судження «на монітор», а потім клацаємо кнопочку POST, то може виникнути шквал відповідної критики. Я не кажу, що не можна нічого постити в мережі взагалі. Просто потрібно намагатися згладжувати кути, де це можливо.

2. Відповідати на критику

Ми написали пост. Послідувала різна критика. Якщо так, то ми вже не змогли пройти повз перший пункт, описаний вище. Якщо критичні зауваження пішли на Вашу адресу, будь вони за темою посту, або особистісні – намагайтеся обходити все стороною. Зазвичай жорстка особистісна критика викликає таку саму відповідь у опонента. Потрібно пам’ятати, що інтернет-дебати відрізняються від реальної розмови тим, що людина просто не відчуває можливих наслідків.

3. Осуджувати

Як часто соціальні майданчики стають приводом для осудження інших людей? Напевно, кожен може «похвалитися» тим, що не міг пройти повз фотографії віртуального друга без осуду або заздрості. Таке буває. Правда, з цим почуттям потрібно намагатися всіляко боротися і пригнічувати. Якщо ми мимохідь заздримо комусь в соціальній мережі, то тим більше будемо заздрити йому, коли зустрінемося віч-на-віч. Соціальна мережа, якщо ти священик – повинна бути майданчиком для проповіді. Якщо мирянин – можливістю почерпнути корисну інформацію, але ніяк не місцем культивації власних пристрастей.

4. Виходити з себе

Коли людина спілкується в соціальній мережі, вона легко може переступити межу тієї адекватності, яку в реальному житті перейти дуже складно. На адресу опонента можуть полетіти погані слова, особисті образи, невиправдана агресія. У такому випадку людина стає приводом для того, щоб спокусити когось. А з Євангелія ми знаємо, що «горе тому, через кого спокуса приходить» (Мф. 18,7). І «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ін. 13,35).

5. Мовчати

Так, у соціальній мережі не можна мовчати. Християнин не повинен бути пасивним у всіх своїх життєвих напрямках. Всі ми покликані бути еталоном людяності і любові, яка проповідується Христом. Не є винятком і наша присутність у соціальних мережах. Але в будь-якому випадку, все, що може бути сказано нами в інтернеті, так би мовити в американських фільмах, «може бути використано проти Вас». Так що будемо уважні до того, що виголошують наші пальці на домашній клавіатурі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *